Sú ženské, elegantné, sexi a opticky predlžujú nohy. S ich výhodami by sme mohli pokračovať ešte dlho. Lodičky však majú jedno mínus, ktoré odrádza nejednu z nás – dokážu byť ukrutne nepohodlné. Ak vás ale čaká spoločenská udalosť, ktorá si vyžaduje istý dress code, alebo jednoducho milujete vysoké podpätky, nezúfajte. Pre krásu sa predsa nemusí trpieť.  Stačí si vybrať tie správne lodičky.

Pohodlné lodičky nadrpzmerna velkost Bratislava Dubravka

Pri výbere lodičiek pamätajte na dve hlavné zásady – topánky nikdy nekupujte na poslednú chvíľu a pri kúpe sa nesnažte ušetriť. Na výber si doprajte dostatok času, aby ste si každý pár mohli poriadne vyskúšať, poprechádzať sa a odhaliť skryté nepohodlie. Nezabúdajte, že ideálnou dobou na výber topánok je popoludnie. Vtedy sú vaše nohy opuchnutejšie po celodennom chodení. Ak chcete naozaj pohodlné lodičky, ktoré vám vydržia niekoľko sezón, nesnažte sa šetriť. Investujte do kvality, ktorá ide ruka v ruke s pohodlím.

 

1. Kľúčový je materiál

Prvým krokom na ceste k vytúženým lodičkám je voľba správneho materiálu. Ak hľadáte pohodlné lodičky, ktoré sa prispôsobia vášmu chodidlu, na umelé materiály radšej zabudnite. Namiesto toho stavte na kožené topánky.

 

Vyberte si zo širokej ponuky kožených lodičiek

 

Tie sú nielen nadčasové a elegantné, ale vďaka svojej schopnosti roztiahnuť sa a prispôsobiť sa tvaru vášho chodila vám nebudú spôsobovať odreniny a otlaky. Okrem toho umožnia vašim nohám dýchať. Koža je navyše vysoko priedušný materiál, čo oceníte najmä počas celodenného nosenia.

 

2. S remienkom či bez?

Lodičky so zapínacím remienkom sú stávkou na istotu. Remienok je zárukou, že vás topánky nezradia ani počas tanca. Ak si zatiaľ neveríte a máte strach, že by vám topánky mohli z nohy skĺznuť, vyberte si radšej lodičky s remienkom.

Nikdy si však nekupujte topánky, ktoré sú vám veľké. Už po pár hodinách by vás začali oškierať a na druhý deň by ste mali päty bolestivo posiate otlakmi. Aj Popoluška vedela, že lodičky musia sadnúť ako uliate. Dôležité je, aby obopínali pätu a zároveň vás netlačili na prstoch.

3. Správna výška podpätku

Vysoký podpätok síce vyzerá skvelo, no pamätajte: čím vyšší podpätok, tým nižšie pohodlie. Optimálna výška podpätku je zhruba 5 až 8 centimetrov. Nekupujte si zbytočne vysoké topánky, v ktorých bude vaša chôdza nestabilná. Snažte sa uvažovať prakticky.  V pohodlných kožených lodičkách na 5-centimetrovom podpätku zvládnete chodiť aj tancovať niekoľko hodín.

 

Náš TIP:
Topánky sa snažte rozchodiť už doma. Vaše nohy si na novú obuv zvyknú a vy si v bezpečí obývačky nacvičíte ladnú chôdzu.

 

Ak sa obávate, že klasický podpätok nie je pre vás, vyskúšajte lodičky na platforme. Krok vedľa neurobíte ani so špicatými balerínami na nízkom podpätku. Okrem výšky by ste mali zvážiť aj šírku podpätku. Platí, že širšie podpätky sú stabilnejšie a pohodlnejšie.

4. Špicaté či guľaté?

Tvar topánky by ste mali vyberať podľa tvaru vášho chodila. Nikdy si nekupujte topánky, ktoré vás tlačia na prstoch alebo vám ich príliš deformujú. Okrem nepohodlia vám takáto obuv môže spôsobiť nepríjemné zdravotné komplikácie. Ak máte širšiu prstovú oblasť, vždy si vyberajte topánky s okrúhlou špičkou. Vaše prsty budú mať dostatok priestoru a chôdza nebude vašou nočnou morou.

 

5. Všímajte si stielku aj podrážku

Podrážka by mala byť dostatočne flexibilná, aby ste mohli pohodlne ohýbať časť medzi prstami a zvyškom chodidla. Nedostatočne pružná podrážka bráni prstovým kĺbom v prirodzenom pohybe. Ak vám topánky v akomkoľvek mieste obmedzujú pohyb, nekupujte si ich. Koža povolí, no podrážka nie. Rovnako ako vonkajší materiál, aj stielka by mala byť z prírodnej kože. Je mäkká, priedušná a skvelo absorbuje vlhkosť.

S výberom tých pravých lodičiek vám radi pomôžeme. Navštívte nás v našej kamennej predajni a nájdite si lodičky, ktoré si zamilujete.

Autor: Nadmerka
Titulná foto: Unsplash
Foto: Nadmerka

 

Značka: jar leto nadrozmerné lodičky