Topánky sú rovnako dôležité ako iný kus odevu. Či už ide o elegantné, alebo neformálne pánske poltopánky, topánky dotvárajú váš štýl. Nie nadarmo sa hovorí, že muža môžete spoznať aj podľa topánok, ktoré nosí. A dnes si už nemusia zúfať ani páni, ktorí potrebujú kvalitné poltopánky na bežné nosenie aj na príležitosti v nadmernej veľkosti.

Aké poltopánky podľa strihu na trhu nájdete?

Oxfordky majú uzatvorené šnurovanie. Vrchné diely sú stiahnuté šnúrkou, priliehajú k sebe, vďaka čomu vynikne ich elegancia. Poltopánky sú všestranné a môžete ich doladiť takmer ku všetkému –  hodia sa k ležérnemu štýlu aj formálnemu oblečeniu. Ich výhodou je aj praktická stránka – topánky majú prišitú podrážku, vďaka čomu sa nemusíte obávať toho, že sa rozlepia. Za zmienku stojí taktiež ich dlhšia životnosť.

Derby s otvoreným šnurovaním sú skvelým variantom aj pre mužov, ktorí majú širšie chodidlá a vyššie priehlavky. Opäť môžete siahnuť po formálnej obuvi alebo po tej určenej na neformálne príležitosti. Poltopánky si môžete obuť k biznis neformálnemu oblečeniu aj k džínsom.

Monk strap poltopánky spoznáte podľa špeciálnej zapínacej spony. Monkstrapy sú topánky, ktoré nemajú šnúrky, a zapínajú sa pomocou pracky. Topánky sú nielen pohodlné a štýlové, ale môžete ich nosiť takmer k čomukoľvek. Nielen na spoločenské akcie, ale aj vo voľnom čase. Nadčasová obuv sa vám v prípade dobrej starostlivosti dokonca rýchlo nezničí ani neomrzí.

Mokasíny sa radia medzi komfortné poltopánky na neformálne príležitosti. V niektorých krajinách sa nosia aj k oblekom.

Poltopánky podľa kvality

Kvalitnú kožu spoznáte podľa prevedenia. V prvom rade by ste už pri samotnom výbere pánskych poltopánok mali myslieť na ich životnosť. Vyberajte si preto farby aj vzory, ktoré vám vyhovujú a dopasujete ich poľahky k rôznym outfitom.

Ďalší faktor, ktorý priamo ovplyvňuje kvalitu topánok, je ich samotná konštrukcia. Ideálne je investovať do topánok, ktoré sú šité, nie lepené.

Poltopánky podľa veľkosti

Veľkosť nadmerných topánok sa značí číslom aj písmenkom. Pánske veľkosti začínajú na 46 a končia na 53. Veľkosť hovorí o dĺžke chodidla. Rovnako dôležitá je aj šírka chodidla. Tá sa značí písmenkami G – bežná šírka chodidla, H – širšie chodidlo a K – široké chodidlo.

Vyberte si vhodné a vkusné poltopánky, ktoré ocenia vaše oči aj nohy. Také, ktoré vás nesklamú svojím prevedením a kvalitou, a budete ich môcť doladiť k akémukoľvek outfitu.

Autor: Nadmerka

Značka: pánske poltopánky