Rozhodli ste sa zainvestovať do kvalitnejších topánok? Koža vás zaručene nesklame. Aj o topánky sa ale musíte patrične starať, aby vám vydržali čo najdlhšie.

Voľte správnu veľkosť

Možno sa vám to bude javiť ako banalita. Veď vy veľkosť svojej nohy predsa poznáte, no nie? Nezabúdajte však, že existujú nielen rozličné veľkosti čo do dĺžky, ale na trhu nájdete aj topánky rôznych šírok. Aby ste sa vyhli problémom, prečítajte si niečo aj o vhodnej šírke topánok.

Topánky impregnujte

Rôzne impregnačné spreje nie sú len na okrasu. Práve naopak. Častokrát vám pomôžu ochrániť vašu obuv pred vodou a špinou. Stačí počkať, kým nástrek vyschne a môžete vyraziť do ulíc.

Kúpte si napinák

Nie je to nič zložité. Dokonca nejde o žiaden drahý kúsok. Nájdete ho takmer v každej predajni obuvi. Táto skvelá vecička predĺži životnosť vašich topánok. Ochráni ich proti deformácií.

Ako sa starať o rôzne druhy kože?

Lakovanú kožu by ste mali čistiť handričkou a mydlovou vodou. Na čistenie vám postačí aj obyčajná špongia. Topánky môžete následne vyleštiť špeciálnymi prípravkami, ktoré v sebe často majú aj impregnačný prípravok.

Ak sú vaše topánky z kože hladkej, môžete si zaobstarať tiež špeciálny krém, ktorý na topánky nanesiete v tenkej vrstve raz za dva týždne. Farebným krémom zakryjete aj ošúchané a okopané miesta, vďaka čomu budú vaše topánky vždy vyzerať ako nové.

Nezabúdajte na vnútro topánok

V topánkach často trávite celé dni, nohy sa vám potia a vnútro sa tak stáva domovom pre mnoho baktérií. Ich šíreniu zabráni antibakteriálny sprej, ktorý navyše topánky zbaví aj nepríjemného zápachu.

Vhodné prípravky z našej ponuky.

Autor: Nadmerka

Značka: starostlivosť o topánky