Rád, ako si podľa typu postavy vybrať oblečenie, nájdeme skutočne mnoho – lepších či horších. Ale vedeli ste, že by ste sa svojou postavou mali riadiť aj pri výbere obuvi?

Nielen nesprávne zvolený strih sukne, nohavíc či šiat dokáže úplne zabiť náš šarm, eleganciu či sexappel. Musíme si dávať pozor aj na výber topánok. Niektoré nás robia územčistými, iné dokážu opticky pokriviť naše nohy, iné nám nemôžu sadnúť svojou veľkosťou napríklad okolo lýtok. Ako teda na výber topánok podľa postavy?

Na výške záleží

Je logické, že s malou postavou si vždy chceme nejaký ten centimeter pridať. Preto volíme podpätky. Ale nejde len o snahu byť aspoň o niečo vyššími. Obvykle máme kratšie nohy a na nižšom podpätku nevyzeráme dobre. Ešte nám ako tak pristanú fashion tenisky. Baleríny by sme ale mali zo svojho šatníku rozhodne vynechať.

S vyššou postavou zas nechceme byť vyššie než musíme. Ale nemali by sme podpätky zavrhovať, Aj ten najnižší nám dodá eleganciu, akú nenájdeme v žiadnych topánkach na nízkom podpätku. Rozhodne nie v balerínach.

Topánky vedia odpútať pozornosť od nedostatkov postavy

V módnom stylingu platí zásada: Ak v niečom nie ste dokonalou, zaujmite niečím iným. Proste od nedostatkov odpútajte pozornosť. Často sa to robí napríklad výrazným šperkom, ale vynikajúcim riešením sú aj topánky.

Ak máte postavu jablko, potrebujete preniesť pohľady na vaše topánky. Výbornou voľbou je extravagancia. Či už daná

vysokými podpätkami, platformou, alebo trebárs výrazným šnurovaním gladiátoriek.

Pri postave typu hruška je vhodné nohy ešte viac predĺžiť, aj keď už dlhé sú. Jasnou voľbou sú preto extra vysoké subtílnejšie podpätky.

Chlapčenské postavy obdĺžnikového tvaru, či obráteného kužeľu (široké ramená, úzke boky) sú ako stvorené pre baleríny aj pre platformy. Ak zvolíte sandále na platforme, nebojte sa vysokého šnurovania okolo nohy.

Autor: Nadmerka

Značka: topánky podľa typu postavy