Koža sa na výrobu topánok používa už celé tisícročia. Najstaršie topánky z kože, ktoré sa našli, pochádzajú dokonca až z roku 3500 pred naším letopočtom. Ako čas plynul, koža sa stala znakom elegancie a vycibreného vkusu. A dnes už výroba pokročila a kožené topánky môžete nosiť aj v prípade, že máte nadmernú veľkosť chodidla.

  • Kožené topánky sú vysoko odolné

O kožu sa treba starať, uvedomte si však, že nejde o žiadny jemný materiál. Práve naopak. Kožené topánky sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokou kvalitou. Nezabúdajme ani na ich flexibilitu. Koža sa prispôsobí vašej nohe, vďaka čomu sa budete cítiť pohodlne v každej situácii.

  • Investícia, ktorá sa vám vyplatí

Mnohí sa po kožených alternatívach kvôli vyššej cene ani neobzrú. Áno, koža je drahšia ako iné materiály, ale jej prémiová cena vám prinesie benefit na nezaplatenie – prémiovú kvalitu. Koža je trvácna, a váš obľúbený pár topánok vám vydrží po dlhé roky!

  • Koža je priedušná

Topánky dýchajú! Aj to je jeden z dôvodov, prečo by ste po koži mali siahnuť. Dýchať budú totiž aj vaše chodidlá a vyhnete sa tak nepríjemnému zápachu.

  • Aj údržba je jednoduchá

Koža sa radí medzi materiály, ktoré sú nenáročné na údržbu. Aj preto je starostlivosť o topánky pomerne jednoduchá. Všetko, čo potrebujete je prostriedok na čistenie kože. Dôležitý faktor zohráva povrchová úprava. Máte topánky z lakovanej či brúsenej kože? Vyberte si krém alebo gél, ktorý je na ne určený.

  • Kožené topánky sú nadčasové kúsky

Móda sa neustále mení, pribúdajú nové trendy, nosia sa iné vzory, farby, materiály, strihy. Až sa z toho jeden človek môže zblázniť. A v tomto spočívajú výhody kože. Kožené topánky nikdy neprestanú byť štýlové. Budete nosiť niekoľko rokov a stále budú vyzerať ako nové. A poslúžia vám pri takmer akejkoľvek príležitosti.

Autor: Nadmerka

Značka: výhody koženej obuvi