Ak by sme mali vybrať typ topánok, ktoré dokonale padnú pre každú vekovú kategóriu, tak zaručene dávame svoj hlas balerínkam. Po tejto obuvi s obľubou siahajú dievčatká, tínedžerky i dámy. A niet sa ani veru čomu čudovať! Balerínky sú skutočne všestranne využiteľné, pohodlné, vhodné na mnoho príležitostí a skvelo kombinovateľné s rôznymi štýlmi a vkusmi obliekania sa. Len málo typov dámskych topánok si drží svoju eleganciu aj napriek tomu, že nemajú podpätok. Balerínky disponujú práve touto skvelou vlastnosťou, ktorá mnohých presvedčí o ich kúpe a pravidelnom nosení.

….kde to celé začalo?

Balerínky nie nadarmo nesú svoj názov – je priamo spojený s históriou ich vzniku. Topánky pôvodom určené pre baletných tanečníkov sa až postupom času modifikovali na obuv určenú pre všetkých. Balet v Európe poznal až do 30. rokoch 18. storočia topánky na podpätku. Ako prvá prišla s nápadom tancovať v obuvi bez podpätku Marie Camargo – tanečnica baletu v parížskej opere. Práve vďaka tomuto vynálezu mohli tanečníci v baletných zostavách skákať alebo sa tzv. vznášať na javisku a do svojich tanečných zostáv zakomponovať nové doposiaľ nepoznané kroky.

Ako sa však z tanečných topánok stala obľúbená obuv všetkých žien? Talianska podnikateľka Rose Repetto preslávila po prvýkrát balerínky v roku 1956 aj pre širokú verejnosť. Na žiadosť herečky Brigitte Bardot pre film A Boh stvoril ženu vytvorila balerínky na nosenie i mimo tanečné javisko. Majiteľka topánkovej značky Repetto sa tak postarala o hit, ktorý milujú ženy naprieč svetom až do dnes. A budú azda navždy.

Vedeli ste, že páni nie sú fanúšikmi balerínkových topánok?

Aj keď mnoho pánov neprejavuje náklonnosť noseniu balerínok na dámach, obľube týchto topánok to u žien absolútne neuberá. Obliekame a obúvame sa predsa predovšetkým pre seba, pre svoj dobrý pocit a pre svoje pohodlie. Pánsky názor, že balerínky nie sú topánky je veľmi mylný. Balerínky sú topánky a ešte aké skvelé a pohodlné!

Ideálny módny kúsok na dlhé nosenie

Na prechádzku i na šoférovanie. Elegancia i športový štýl. K džínsom i k šatám. Balerínky ponúkajú ženám svoje všestranné využitie a pestrú paletu dizajnov počnúc športovým, romantickým, ale i elegantným. Občas si outfit pýta jednoduchú, zato výnimočnú bodku, a práve balerínky sú na to ako stvorené. Či sa vydáte na prechádzku do prírody, náhlite sa pešo ulicou do práce, idete na oslavu alebo potrebujete spoľahlivú obuv na šoférovanie auta – balerínky sú tu pre vás.

Mnohé topánky sú pohladením pre oči, avšak veľmi nepohodlným kúskom na nosenie. I v tomto prípade vyhrávajú balerínky, ktoré sa perfektne hodia na dlhé niekoľkohodinové nosenie bez prísľubu bolesti, nepohodlia či fyzických komplikácií.

Ak je módny kúsok, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy, tak možno za tento „must have“ kúsok jednoznačne považovať balerínky. Vždy sa nájdu tie pravé, ktoré budú v súlade s vašim vkusom a pohodlne vás budú sprevádzať pri každodenných aktivitách i výnimočných udalostiach

Autor: Nadmerka

Značka: baleríny pohodlie štýl