Mnohí nám dajú za pravdu, že topánky patria medzi najdôležitejšie súčasti celkového outfitu. Podstatným spôsobom ho dopĺňajú a prispievajú k celkovému dojmu. Výber obuvi, ktorá dokonale zapadne do vášho vkusu môže byť ovplyvňovaný rôznymi faktormi, či už je to pohodlie, veľkosť, materiál, podpätok alebo samotný druh topánky. Od toho, aký typ obuvi zvolíte bude záležať celkový vzhľad outfitu.

Máte vo svojom šatníku mokasíny?

Topánky a ich jednotlivé druhy otvárajú dvere do rozmanitého sveta plného zaujímavých druhov obuvi. Cez športové tenisky, nízke balerínky, letné sandále, až po dámske lodičky či poltopánky možno vyberať z pestrej palety topánkových typov. Zaujali vás niekedy mokasíny alebo dokonca tvoria i súčasť vášho šatníku? Vlastniť minimálne jeden pár týchto výnimočných topánok nikdy nie je na škodu. Všestrannosť, praktickosť a pohodlnosť – presne týmito tromi slovami možno v skratke priblížiť hlavné výhody nosenia mokasín.

Vhodné do každého ročného obdobia

Na prvé zdanie by sa dalo mokasíny považovať za čisto dámsku záležitosť. Opak je však pravdou a mokasíny sú v mnohých dizajnoch vyrábané nielen pre dámy, ale i pánov. S obľubou ich možno nosiť predovšetkým v jeseni a počas jarných dní. Možno ich tak považovať predovšetkým za prechodné topánky, avšak v sortimente obuvi nájdete i mokasíny vhodné na zimné ročné obdobie. Samozrejme, ani letné outfity sa častokrát nemôžu zaobísť bez obľúbených mokasín. Mokasíny majú častokrát tendenciu mať voľnejší strih v porovnaní s inými štýlmi topánok, vďaka čomu sú pohodlnejšie a často sú lepšou voľbou ako príjemne odľahčená obuv na jar a leto. Ich výnimočnosť spočíva i v ich všestrannom využití. Mokasíny možno vhodne zladiť k elegantnému outfitu, ale rovnako sa dajú využiť i pri športovej elegancii.

Mokasíny sú zárukou pohodlia

S podpätkom, či bez – mokasíny sú pohodlné pre všetkých. V ponuke obuvi ich nájdete predovšetkým bez podpätkov, vďaka čomu pripomínajú balerínky. Mokasíny sú častokrát však sprevádzané i malým podpätkom, čo im dodáva na elegancii a vhodnosti k formálnejším outfitom. Výnimočnosť mokasín spočíva v ich všestrannom využití. Mokasíny možno vhodne zladiť k elegantnému outfitu, ale rovnako sa dajú využiť i pri športovej elegancii. Sú zárukou pohodlia v každej situácií a skvelo sa hodia aj ako vychádzková obuv. Mokasíny sú alternatíva na každú príležitosť, ktorá vám neustále poskytuje zaručené pohodlie. Obúvanie a vyzúvanie mokasín je skutočne jednoduché a praktické, nakoľko nie sú na šnúrovanie ani zips.

Vedeli ste, že pôvod mokasín siaha do histórie pôvodných obyvateľov Severnej Ameriky? I to je dôvod, prečo sú mnohokrát zdobené rôznymi výšivkami, korálkami či strapcami. Tento štýl topánok sa svojej obľube teší čoraz viac. Nemožno sa tomu čudovať, pri správne zvolenom outfite dokážu skutočne vykúzliť jedinečný štýl.

Dámske a pánske mokasíny z aktuálnej ponuky.

Autor: Nadmerka

Značka: mokasíny