Nakupovanie obuvi online ponúka niekoľko výhod. Je však spojené s jednou zásadnou nevýhodou – obuv si samozrejme nemôžete vopred vyskúšať. Ľahko sa tak môže stať, že obdržaná objednávka bude musieť putovať späť k predajcovi a vy zostanete v starej obuvi. Okrem toho, že si v kamenných predajniach môžete obuv ihneď vyskúšať, ponúka toto nakupovanie ďalšie výhody, ktoré vám v našom článku popíšeme.

Nakupovanie v kamennej predajni

Nakupovanie Toto sú dôvody, prečo ho online nákupy nikdy nenahradia

Rady skúseného personálu

Zvoliť ako každodennú obuv tenisky alebo radšej poltopánky?  Mať na doma ortopedické šľapky alebo radšej klasické papuče? Výhodou kamenných obchodov je prítomnosť odborného personálu, ktorý vám pomôže aj pri náročnom rozhodovaní. Ľahko tak zabezpečíte, že bude váš zvolený pár ideálny pre danú príležitosť. V prípade, že vo vystavenej ponuke nenájdete svoju veľkosť, personál má prístup k skladovým zásobám, v ktorých sa môže skrývať vaša veľkosť. V niektorých prípadoch je možné chýbajúcu veľkosť doobjednať.

 

Vedeli ste, že…
… napriek popularite online nakupovania uprednostňuje veľká časť spotrebiteľov osobný nákup? V našej predajni vám radi pomôžeme s výberom a poradíme vám, ako sa o novú obuv starať, aby vydržala čo najdlhšie.

 

Okamžitá dostupnosť novej obuvi

Načo čakať, keď sa môžete tešiť z novej obuvi ihneď po jej vyskúšaní? V našej predajni nájdete stovky modelov, ktoré sú vám kedykoľvek k dispozícii. Akonáhle si vyberiete svojho favorita a uistíte sa, že je pre vás ideálnou voľbou, odkráčate s novým párom topánok ihneď domov.

Rady skúseného personálu

Náš TIP:
Zvyknete si vždy objednávať rovnakú veľkosť? Myslite na to, že každá značka či model má iné vlastnosti a rozmery, a preto sa môže stať, že vaša obvyklá veľkosť vám jednoducho nesadne. Vyskúšajte si topánky osobne a buďte si istí svojím výberom.

 

Detailnejší výber tovaru

Pri online nakupovaní sa rozhodujeme predovšetkým podľa zraku. Vyberieme obuv, ktorá sa nám pozdáva a maximálne si prečítame niečo o materiáloch či základných parametroch. Kamenná predajňa ponúka nenahraditeľný fyzický kontakt s topánkami, ktoré sa nám páčia. V predajni môžete ihneď zistiť, aké sú materiály na dotyk, aký je odtieň obuvi, aký mäkký je zvršok alebo ako je ohybná podrážka.

Detailnejší výber tovaru

E-shop bohužiaľ neponúka vôňu poctivej kože, ktorá je pre mnohých z nás spoľahlivou známkou kvality. To isté platí aj o namáhaných spojoch. To, ako sa topánka deformuje počas kráčania, zistíme len v prípade, že si ju obujeme a vyskúšame.

 

Rýchla reklamácia alebo výmena tovaru

Nakupovanie v e-shopoch je síce rýchle, ale na objednaný tovar si väčšinou pár dní počkáme. S vrátením alebo reklamáciou tovaru je situácia rovnaká. Ak zistíte, že vám obuv nesedí alebo po prvom použití povolia niektoré spoje, čaká na vás niekoľko krokov. Obuv musíte zabaliť a objednať kuriéra alebo odniesť na poštu. Následne je potrebné čakať na spracovanie vašej požiadavky a až s odstupom niekoľkých dní získate nový produkt po reklamácii alebo správne číslo zvolenej obuvi.

Rýchla reklamácia alebo výmena tovaru

Pri nákupe obuvi v kamennej predajni máte istotu, že vám obuv padne ako uliata. V prípade, že je potrebné obuv vymeniť alebo reklamovať, je proces omnoho jednoduchší. Stačí vám doklad o zaplatení a návšteva našej predajne. V prípade dodržania reklamačných podmienok alebo podmienok vrátenia, personál vašu požiadavku ihneď spracuje a ponúkne vám riešenie.

Nakupovanie v kamenných predajniach uprednostňuje stále veľká časť z nás. Napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšie ako jeho online alternatíva, ponúka výhody, ktorým sa internet nikdy nevyrovná. V kamennej predajni môžete nájsť pri prvej návšteve pár, ktorý vám sadne a spokojne odchádzate domov. S prípadnými otázkami sa môžete na nás obrátiť. Počas výberu získate dokonalý prehľad o materiáloch a vlastnostiach vybranej obuvi.

Autor: Nadmerka
Foto: Nadmerka