Ste unavení z celodenného nosenia topánok a túžite po pravom domácom pohodlí? V tomto článku vám predstavíme najpohodlnejšie a najštýlovejšie papuče, ktoré vám umožnia relaxovať a uvoľniť sa po náročnom dni. Viete, prečo by ste nemali chodiť len naboso a ako vybrať správnu domácu obuv? To všetko sa dozviete v článku.

Pohodlná obuv pre domáci relax Vyskúšajte tieto papuče

Ani vy sa po náročnom dni nemôžete dočkať momentu, keď prídete domov a konečne si oddýchnete? Po tom istom túžia aj vaše nohy a chodidlá. Celý deň zavreté v teniskách, lodičkách či sandáloch. Rovnako ako vy, ani vaše chodidlá sa nemôžu dočkať momentu, keď si budú môcť vychutnať zaslúžený oddych. Doprajte im relax, aký si zaslúžia.

Začnite nosiť kvalitnú a pohodlnú domácu obuv, ktorá vašim nohám poskytne oporu, ochranu pred nárazmi a zároveň im umožní zrelaxovať sa v prirodzenej polohe. Chodenie naboso nie je nebezpečné, no iba papuče chránia vaše nohy pred nárazmi a poskytujú im dostatočnú oporu v oblasti klenby. Preto by ste chodenie naboso mali striedať s nosením pohodlných papúč.

Papuče z ovčej vlny či kožené šľapky?

Dámske, ako aj pánske papuče môžu byť otvorené aj uzavreté. Je len na vás, či chcete, aby vám domáca obuv chránila aj prsty. Obľúbené dámske papuče sú napríklad zdravotné šľapky vyrobené z mäkkučkej kože. Takáto obuv je mimoriadne pohodlná. Vašim chodidlám poskytuje absolútny pocit pohodlia, podporuje zmiernenie tlaku od členkov a chrbtice a prispieva k zlepšeniu periférneho krvného obehu.

 

Vedeli ste, že…
… kvalitná obuv na doma vám môže pomôcť zmierniť bolesti či príznaky zdravotných ťažkostí?

 

Vyberte si pohodlnú zdravotnú obuv na doma

 

Uzavreté papuče nosia nielen ľudia, ktorých trápia zdravotné komplikácie. Najmä v zimných mesiacoch je vlnená obuv s anatomickou stielkou veľmi obľúbená. Teplé papuče z ovčej vlny sú nielen pohodlné, ale aj extrémne hrejivé, čo v zime iste oceníte. Kompromisom medzi otvorenou a uzavretou domácou obuvou sú pevné papuče so suchými zipsami, ktoré si jednoducho prispôsobíte šírke vášho chodidla tak, aby vás nikde netlačili.

Obväzová obuv VAROMED

Zimná obväzová obuv VAROMED pohodlná obuv papuče

Zdravotné papuče DR LUIGI pohodlná obuv papuče

Ako si vybrať  kvalitné a najpohodlnejšie papuče?

Keď si vyberáte obuv, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov. Pri výbere papúč je dôležité zvoliť správnu veľkosť, ktorá poskytne dostatok priestoru pre vaše nohy. Vaše chodidlo nesmie byť stiesnené a papuče by vás nemali nikde tlačiť.

 

Náš TIP:
Ak si nie ste istí, akú veľkosť zvoliť, pozrite si vnútornú dĺžku a šírku obuvi alebo si obuv príďte vyskúšať osobne do našej predajne.

 

Pozornosť venujte aj materiálu, z ktorého sú papuče vyrobené. Mäkké a priedušné materiály, ako je bavlna, koža, vlna či mikrovlákno, sú pohodlné a pomáhajú udržiavať nohy v suchu a v komforte. Rovnako ako otvorené, aj uzavreté papuče môžu byť priedušné. Stačí, ak sú vyrobené z kvalitných materiálov, prípadne obsahujú malé dierky zabezpečujúce cirkuláciu vzduchu.

Skontrolujte, či poskytujú vašim chodidlám dostatočnú podporu. Kvalitné papuče by mali mať vyššie bočné steny alebo podporu v oblasti klenby, čím pomáhajú udržiavať správnu polohu chodidla a znižovať únavu. Veľkou výhodou je aj protišmyková podrážka, ktorú majú napríklad tieto zdravotné papuče. Podrážka by mala byť vyvýšená a spevnená, aby vašim nohám poskytla uvoľnenie po náročnom dni.

 

Objavte širokú ponuku kvalitných papúč a domácej obuvi

 

Autor: Nadmerka
Foto: Nadmerka

 

Značka: papuče zdravotná obuv