Výber správnej a kvalitnej obuvi, ktorá poskytuje komfort a trvácny materiál je nesmierne dôležitý, a to rozhodne za každých okolností bez ohľadu na príležitosť. Ak sa však rozhodnete športovať, tak je precízny a zodpovedný prístup pri voľbe topánok potrebný ešte oveľa viac. Neadekvátne zvolená obuv pre športovú aktivitu je častokrát dôvodom mnohých zranení a predstavuje neželané nebezpečenstvo. Športujte s pocitom bezpečia a dbajte na zodpovedný výber vhodných športových topánok.

Komfort a bezpečie na prvom mieste

Obuv by mala predovšetkým zodpovedať športu, ktorému sa chystáte venovať. Za každých okolností by mala byť pre vás predovšetkým pohodlná. Šport v porovnaní s prechádzkami predstavuje omnoho viac pohybu, počas ktorého sa musíte cítiť komfortne. Výber obuvi by nemal byť primárne ovplyvňovaný len vizuálnou stránkou topánok či tenisiek, ale predovšetkým by mal spĺňať otázky komfortu a bezpečia počas vykonávania obľúbeného športu. Nezabúdajte, že topánka musí byť dôkladne odskúšaná. Jej veľkosť by vám mala padnúť presne. Vyhnite sa topánkam, ktoré vás tlačia alebo sú vám väčšie, čo môže spôsobiť nepríjemné otlaky alebo úrazy.

Okrem pocitu komfortu je potrebné prihliadať i na terén, kam sa za pohybom vydáte

Prostrediu športovej aktivity by mala byť prispôsobená predovšetkým podrážka topánky. Ak sa vydáte za športovými výzvami v exteriéri do terénu či na kopce, je viac než vítané zvoliť topánky so spoľahlivou podrážkou, ktorá vás bude bezpečne chrániť pred pádmi a pošmyknutiami. Športy vykonávané v interiéri majú na podrážku rozdielne požiadavky a tie treba opäť zvážiť. Plánujete dynamickú aktivitu v hale, cvičenie vo fitness centre alebo pokojnú hodinu jogy? Od charakteru a náročnosti aktivity sa odvíja i finálny výber typu topánok.

Venujete sa letnému alebo zimnému športu?

S výberom tých správnych topánok súvisí i ročné obdobie, v ktorom sa vydáte športovať. Turistika či beh v zimných mesiacoch si vyžadujú topánky zamerané na bezpečnosť a udržiavanie nôh v teple, zatiaľ čo obuv na letné športy sa viac zameriava na priedušné materiály, v ktorých sa noha nespotí a cíti sa pohodlne.

Nech sa chystáte zdolávať akúkoľvek športovú výzvu, vopred pripravený vhodný outfit zahŕňajúci tú správnu obuv by mal byť vždy základom.

Naša ponuka športovej obuvi pre dámy a pre pánov.

Autor: Nadmerka

Značka: obuv na športovanie