Funkčnosť, praktickosť a pohodlie topánok, ktoré si vyberáme, sú rovnako dôležitým kritériom, ako je ich farba. Niekto vždy stavia na klasiku a univerzálnosť, a pravidelne vyberá rovnaké odtiene čiernej, bielej a inej farby, ktorú obľubuje, iní zasa radi experimentujú a v ich skrinkách na topánky a šatníkoch prevládajú vždy nové, trendové farby.

Či už ste na strane jednej alebo druhej, v našom článku vás prevedieme novými farebnými trendami roka 2022 a možno vás presvedčíme, že je na čase pridať do vášho botníka trochu farieb.

Práve farba topánok je rozhodujúca pri finálnom vzhľade vášho celého outfitu. Ak už aj ste fanúšikom „all black“ outfitov, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne, farebné topánky môžu výrazne zmeniť celkový dojem.

Medzi jarné a letné farebné trendy budú jednoznačne patriť rovnako svieže ako aj neutrálne farby.

Zažiarte vo veselých, sviežich farbách

V roku 2022 budete jednoznačne neprehliadnuteľní a zažiarite v pastelových odtieňoch. Siahnite po žltých, fialových, zelených alebo oranžových pastelových odtieňoch a rozdávajte radosť všetkým navôkol. Farbou číslo jeden na rok 2022 je olivovo šedá a jemná levanduľovo fialová. Tento odtieň znázorňuje inovatívnosť, odráža neustále zmeny a podnecuje kreativitu. Jemná žltá je zasa upokojujúca a optimistická, zelenými odtieňmi napríklad omladíte celý váš outfit. Jarné a letné mesiace predstavujú príležitosť dať prednosť takýmto veselým farbám, ktoré rozžiaria deň nielen vám ale tiež všetkým, ktorým na vás padne zrak. Veselé farby predsa nie sú už dávno len otázkou oblečenia.

Dajte priestor aj neutrálnym farbám

Ak ste naopak milovníkmi farebných outfitov a vždy sa snažíte byť v dave jedineční, môžete sa poobzerať po neutrálnych, pieskových či bielych odtieňoch topánok. Topánky v bledých odtieňoch síce zjemnia outfit ale zároveň mu neuberú ani na kúsku kreativity. Sú veľmi elegantné a môžete ich zladiť  takmer ku každému oblečeniu. Určite sa aj vám neraz osvedčilo, že biele tenisky krásne doplnili nielen športový ale aj elegantný outfit akým sú šaty, či sukne.  Pri bledých odtieňoch topánok, by ste však nemali zabúdať na to, že k výrazným, krikľavým farbám oblečenia, môžu mať presne opačný efekt, ako by ste chceli. Neutrálne topánky sa hodia k farbám oblečenia, ktoré môžu byť aj farebné ale nie príliš tmavé, či výrazné. Biele topánky sa napríklad ideálne hodia k pastelovým farbám oblečenia, kedy sa dodržiava jeden rozsah tónov vášho oblečenia.

Tak čo? Aká farba tejto jari bude vaša obľúbená?

Autor: Nadmerka

Značka: 2022 farby obuvi trendy