Aj do výberu vložiek do topánok by ste mali investovať čas, pretože ich rozdelenie nie je tak jednoznačné. Vložky sú súčasťou topánok, avšak môžu sa opotrebovať rýchlejšie ako samotná obuv. Ak sú topánky zachovalé a stále nositeľné, môžete si do nich zaobstarať len nové vložky a ďalej sa z nich tešiť.

Ako si vybrať vložky?

V prvom rade by ste mali zvážiť to, do akých topánok si vložky kupujete. Ide o zimnú alebo letnú obuv? Hľadáte vložky do topánok vhodných na každodenné nosenie alebo skôr na šport?

Vložky do letných topánok

Medzi letnými vložkami nájdete textilné vložky, ktoré sú vyrobené z bavlny, froté alebo ľanu, sú vhodné na bežne nosenie a častokrát sú ošetrené protibakteriálnym prípravkom. Ich výhodou je, že ich môžete nosiť aj na bosú nohu.

Silikónové vložky sú vhodné do vysokých topánok, sú protišmykové a zabraňujú kĺzaniu nohy. Vložky vám prinesú pohodlie a komfort a odstraňujú zaťažovanie väzov a svalov, ktoré je v prípade nosenia vysokých topánok väčšie. Tiež dobre tlmia a majú protiplesňové vlastnosti.

Vložky do kožených topánok sú vyrobené z kože, semišu a mäkkého latexu. Nedráždia ľudskú pokožku, nosia sa prirodzene. Tiež regulujú teplotu, umožňujú vzduchu cirkulovať a odstraňujú nadmernú vlhkosť.

Ortopedické vložky sú dobrým pomocníkom pre ľudí, ktorí majú napríklad ploché chodidlá. Zlepšujú odpruženie chodidla, udržiavajú jeho správny tvar a nezaťažujú nohu pri chôdzi.

Gélové vložky sú vhodné do športovej obuvi aj do klasickej. Sú pohodlné a zabraňujú opuchom nôh.

Zimné vložky do topánok

Plstené vložky sú najdostupnejšie. Absorbujú nadmernú vlhkosť, vyznačujú sa dlhou životnosťou a sú cenovo dostupné.

Vlnené vložky sú skvelým ochrancom proti mrazu. Zabraňujú nadmernému poteniu ale tiež zamŕzaniu nôh.

Vyberte si kvalitné vložky do topánok aj vy a spríjemnite si vďaka nimi chôdzu aj celý deň.

Aktuálnu ponuku vložiek nájdete na našej stránke.

Ak nosíte vlastné otropedické vložky, potrebujete obuv s vyberateľnými vložkami, aby sa vám zmestili do obuvi vaše vložky. Pri každej topánke z našej ponuky je uvedené, ak je vložka/stielka vyberateľná, takže ľahko nájdete vhodnú obuv, ktorú si môžete prísť do predajne vyskúšať aj s vašimi vložkami.

Autor: Nadmerka

Značka: vložky do obuvi