Trh s topánkami praská vo švíkoch, a tak je stále ťažšie nájsť kvalitnú obuv. Je známa značka zárukou kvality a musia byť topánky naozaj drahé? Aj na tieto otázky vám zodpovieme v dnešnom článku. Dozviete sa, ako spoznať kvalitné topánky aj na čo či dať pri ich výbere pozor.

Ak nechcete, aby vaše topánky po mesiaci vypovedali službu, dajte si pri kúpe pozor na niekoľko vecí. Dôležitá totiž nie je len značka či cena, ale najmä materiál, spôsob šitia a celkové vyhotovenie topánok.

Ako spoznať kvalitnú obuv

Šité alebo lepené topánky pre kvalitnú obuv?

Ak sa rozhodujete medzi lepenými a šitými topánkami, odpoveď je jasná. Šité topánky nielenže lepšie vyzerajú, ale sú aj kvalitnejšie a odolnejšie. Navyše, v prípade, že by náhodou potrebovali opravu, dajú sa jednoducho prešiť. Ich jedinou nevýhodou je len vyššia cena. Tá však je, vzhľadom na ich kvalitu, rozumnou investíciou a rozhodne by vás nemala odradiť. Malou nevýhodou šitých topánok je práve premokavosť cez tie dierky v šití, ktoré treba impregnovať.

 

Vedeli ste, že…
… šité topánky sú odolné aj voči poveternostným vplyvom? Šev sa nezačne rozliepať, nezničí ho dážď ani sneh.

 

Zanevrieť však nemusíte ani na lepenú obuv. Tá predstavuje ekonomickejšie riešenie e jej výroba je rýchlejšia. To sa samozrejme odzrkadľuje aj na jej cene, ktorá je nižšia než v prípade šitej obuvi. Dôležité je vybrať obuv, ktorá bude skutočne kvalitná. Pri výbere si všímajte, či na švoch nie sú zvyšky lepidla či prázdne miesta.

Šité alebo lepené topánky kvalitnú obuv

Nie je materiál ako materiál

Iste viete, že kožené topánky sú stávkou na istotu. Sú kvalitnejšie, odolnejšie a ak sa o ne budete správne starať, vydržia vám dlhé roky. Koža sa na výrobu topánok používa od nepamäti. Topánky z kože sú priedušné a mimoriadne pohodlné, keďže sa na rozdiel od EKO kože dokážu prispôsobiť tvaru vášho chodidla.

Vyberte si kvalitné kožené topánky

 

Údržba kožených topánok je taktiež veľmi jednoduchá. Na ich čistenie vám postačí špeciálny ošetrujúci prípravok a vhodná kefka či špongia. Pri výbere kožených topánok si všímajte najmä to, či na ich povrchu nie sú žiadne poškodenia.

Známa značka ani vysoká cena nie sú zárukou kvality kvalitnú obuv

Známa značka ani vysoká cena nie sú zárukou kvality na kvalitnú obuv

Pri kúpe by ste sa nemali spoliehať na cenovku či názov značky. Kvalitné topánky sú síce drahšie, no vysoká cena ani zvučný názov značky nie sú zárukou toho, že topánky budú pohodlné a dlho vám vydržia. Ide skôr o akýsi orientačný bod, ktorý vás môže nasmerovať.

Myslite na to, že aj kvalitnú obuv od známej značky sa môže po čase rozpadnúť. Aby ste sa vyhli takýmto nemilým prekvapeniam, skúste si pred kúpou prečítať zopár recenzií. Tie vám neraz povedia viac než cenovka na krabici.

Hľadáte kvalitné šité topánky z kože? Navštívte nás e-shop alebo sa u nás zastavte osobne a vyberte si obuv, ktorá vám vydrží roky.

Chcem nakupovať kvalitnú obuv
Ďalšie zaujímavé články nájdete tu

 

Autor: Nadmerka
Foto: Canva

 

Značka: šitá obuv