Už je to niekoľko dní, odkedy sme privítali jedno z najviac obľúbených období v roku, ktorým je milované leto. Slnečné a prijemne teplé momenty letného ročného obdobia sú chvíľami, kedy sú počas roka najčastejšie organizované svadby, rôzne oslavy a iné spoločné udalosti. Každý túži na slávnostných udalostiach mať outfit, ktorý ladí s jeho vkusom, je štýlový, a zároveň sa v ňom cíti komfortne. Významnou súčasťou slávnostného outfitu sú nepochybne i topánky.

Obuv by mala spĺňať nielen dizajnové požiadavky, ale i tie z hľadiska komfortu

Spoločenské udalosti sa častokrát vyznačujú i niekoľko hodinovým trvaním a pocit nepohodlia v topánkach môže podstatne a negatívne ovplyvniť celkový zážitok z inak radostnej udalosti. Pri výbere spoločenskej obuvi je potrebné dbať na topánky, ktoré potešia oči z dizajnového hľadiska, budú ladiť s celkovým vzhľadom slávnostného outfitu, ale zároveň budú i poskytovať komfort počas celej doby nosenia. Je neefektívne a nepríjemné trápiť sa celé hodiny v obuvi, ktorá je síce na pohľad veľmi vábivá, pocitovo je však jej nosenie nepohodlné a môže spôsobovať nohám i rôzne nepríjemnosti, ako napríklad otlaky či opuchy.

Majte po ruke i plán B

Ak už vopred viete predpokladať dĺžku trvania danej slávnostnej udalosti, naplánujte si mať po ruke pohodlnú alternatívu pre vaše nohy. Stráviť dlhé hodiny na vysokých podpätkoch nemusí byť vždy veľmi komfortná voľba, preto si vopred pripravte i náhradnú obuv, do ktorej sa jednoducho kedykoľvek v prípade potreby prezujete. Poznáte napríklad tie momenty, kedy sa počas osláv zabáva a tancuje. Práve vtedy je dosť nekomfortné pohybovať sa v nepohodlnej obuvi. Alternatívnou obuvou na prezutie sa môžu byť pohodlnejšie sandálky, baleríny, prípadne topánky s remienkom na päte.

Ďalšou alternatívou spojiť dizajn a pohodlnosť obuvi je staviť na obuv s nižším podpätkami, prípadne bez podpätkov. I tieto typy obuvi dokážu byť v slávnostnom dizajne a príjemne doplniť celkový vzhľad outfitu. Stačí dôkladne vybrať tie správne topánky, ktoré vám dodajú štýl i pohodlie v jednom.

Stavte na doplnky do topánok

Pri nosení slávnostnej obuvi môžete pocitu pohodlia dopomôcť i vďaka praktickým doplnkom do topánok, ako sú rôzne typy vložiek do topánok či náplastí na pätu, ktoré predchádzajú otlakom a ďalším nepríjemnostiam.

Autor: Nadmerka

Značka: obuv na party