Vybrať si tú správnu zimnú obuv môže byť poriadnym orieškom. Sú to totiž práve nohy, od ktorých môžete v mrazivých dňoch prechladnúť. Je preto dôležité dbať na to, aby ste boli počas zimných mesiacov v suchu a v teple. Zimné topánky by mali byť pohodlné, odolné, teplé a mali by disponovať protišmykovou podrážkou. Na čo ďalšie pri ich výbere nezabudnúť?

3 tipy, ako vybrať zimné topánky na každý deň

 

1. Základom je kvalitný materiál

Pri výbere topánok na zimu si všímajte predovšetkým materiál – nikdy sa na ňom nesnažte ušetriť a investujte do kvalitných topánok s membránou. Zimné topánky musia byť z nepremokavého materiálu, ktorý by mal mať aj izolačné vlastnosti.

Siahnuť môžete po moderných technológiách, akými sú GoreTEX či Top Dry TEX, ktoré patria medzi najspoľahlivejšie. Stávkou na istotu ale budú aj kožené zimné topánky, ktorých kvalita je overená už dlhými storočiami.

Či už sa rozhodnete pre moderné technológie alebo kožené topánky, nezabúdajte na ich pravidelné ošetrenie a impregnáciu. Iba tak budete môcť svoju obľúbenú obuv nosiť niekoľko sezón.

Gabor zimna damska obuv

Snehule Remonte damska zimna obuv zimné topánky

Damska zimná vychádzková obuv Remonte zimné topánky

Všetko pre ošetrenie zimnej obuvi nájdete v našej širokej ponuke.

 

Okrem vonkajšieho materiálu si pri výbere všímajte aj materiál, z ktorého je vyrobená podšívka obuvi. Zimné topánky by mali byť zateplené a zároveň priedušné, aby sa vlhkosť nedržala vnútri, ale prúdila von. Ak by sa totiž vlhkosť držala dnu, ani napriek teplým a nepremokavým topánkam by ste sa nemuseli vyhnúť prechladnutiu.

 

Vyberte si z ponuky kvalitných dámskych topánok.

 

2. Pozor na správnu podrážku

Podrážka topánok je rovnako dôležitá ako materiál obuvi. Od podrážky sa totiž odvíja nielen životnosť topánky, ale aj váš komfort či ochrana pred chladom.

Zimná obuv by mala mať dostatočne odolnú a pevnú podrážku. Okrem protišmykových vlastností by mala mať termostatické vlastnosti, teda schopnosť izolovať chlad od zeme. Cez kvalitnú podošvu sa k vám nedostane mráz ani voda, a to je presne to, čo od zimných topánok očakávate.

 

Biele škvrny od soli na vašich obľúbených topánkach?
Žiaden problém!
Prečítajte si návod, s ktorým sa ich jednoducho zbavíte.

 

Kvalitná gumená podrážka s hlbokým dezénom vám zaistí dostatočnú priľnavosť a stabilitu aj na klzkých a zasnežených povrchoch. Medzi najznámejšie značky podošiev patrí Merell či Vibram.

 

3. Čo si obuť do topánok?

Pri skúšaní a výbere topánok vždy myslite na to, čo v nich budete nosiť – potrebujete špeciálne ortopedické vložky alebo budete nosiť teplé vlnené vložky? Ak máte možnosť, vložky si so sebou vezmite do obchodu, kde si budete topánky skúšať.

Panska zimna vychadzkova obuv Merrell

Pius-Gabor zimna obuv zimné topánky

Seibel zimna obuv zimné topánky

Nazrite do ponuky pánskych zimných topánok a oživte svoj botník.

 

Zároveň dbajte na správne ponožky, ktoré vás v zime udržia v teple a v pohodlí. Aj tie by ste pri skúšaní mali mať obuté – hrubšie teplé ponožky vám totiž môžu zväčšiť veľkosť topánky aj o niekoľko milimetrov.

Topánky si vždy skúšajte spoločne s ponožkami, ktoré budete nosiť. Iba tak si budete môcť byť skutočne istí, či je vybraná obuv pohodlná a stane sa vaším spoľahlivým parťákom na celú zimu.

Stále váhate, ktoré zimné topánky sú pre vás tie pravé? Alebo si neviete dať rady s ich výberom? Navštívte našu predajňu, kde vám so všetkým poradíme.

Autor: Nadmerka
Titulná foto: Unsplash

 

Značka: Zima Zimná obuv