Letné výpredaje sú za rohom, no s lákavo nízkymi cenami prichádza aj večná dilema – ktoré topánky si vybrať a ako sa nestratiť v širokej ponuke? Vrhnite sa na výhodné nákupy a ulovte topánky, ktoré vám padnú ako uliate. Poradíme vám, ako vybrať obuv, ktorá bude pohodlná, kvalitná a stane sa vaším najobľúbenejším kúskom.

Letné výpredaje sú za rohom, nadrozmerná obuv pre zeny i panov

1. Nákup začnite vo vlastnom botníku

Pred tým, ako sa pustíte do výberu nových topánok, urobte si poriadok v botníku. Topánky, ktoré nenosíte, vyraďte.

Pri triedení sa riaďte pravidlom „Dvakrát a dosť!“, ktoré hovorí o tom, že topánky, ktoré ste nemali obuté počas posledných dvoch sezón, by ste mali vyradiť. Naopak, o kúsky, ktoré nosíte pravidelne, sa musíte patrične starať.

“Tipy, ako sa starať o obuv,
nájdete v tomto článku”.

Akonáhle máte v botníku len kúsky, ktoré nosíte, môžete sa pustiť do nákupu novej obuvi.

2. Zmerajte si chodidlo

Či už kupujete obuv v kamennom obchode, alebo si nové topánky objednávate online, správna veľkosť býva neraz tvrdým orieškom.

Pri skúšaní obuvi v obchode platí niekoľko pravidiel:

– obuv si skúšajte poobede, keď sú vaše nohy po celodennom chodení mierne opuchnuté
– pri skúšaní neseďte – postavte sa a prejdite sa po predajni
– vždy si skúšajte obe topánky
– v správnej obuvi by ste mali dokázať zahýbať palcom

Nákup obuvi cez internet je náročnejší, no rozhodne sa ho nemusíte obávať. Všetko, čo budete potrebovať, je meter a detailné rozmery topánky.

“Zistite, ako si vybrať obuv,
ktorá vám naozaj sadne”.

Základom úspešného výberu je vedieť, aké dlhé máte chodidlo a akú širokú topánku potrebujete. Ak máte vyšší nárt, širšie chodidlo alebo akúkoľvek deformáciu, topánky si vyberajte aj na základe písmen uvedených v rozmeroch.

Nezabúdajte, že čo výrobca, to iná veľkosť obuvi. Nespoliehajte sa preto iba na číslo, ktoré bežne nosíte, ale nohu si pred kúpou topánky vždy zmerajte a porovnajte s číslovaním danej značky.

3. Investujte do kvality

Pri výbere by ste mali venovať pozornosť predovšetkým materiálu obuvi. Kožené topánky patria k najdrahším, no sú odolné a veľmi pohodlné. Kvalitná koža sa po čase prispôsobí vašej nohe, takže o topánkach nebudete ani vedieť.

“Vyberte si kvalitné topánky
za skvelú cenu presne
podľa vašich predstáv”.

Umelá eko-koža (koženka) je síce lacnejšia, ale nečakajte od nej dlhú výdrž ani pohodlie, aké poskytne kožená obuv. Investujte do kvalitných a štýlových topánok, ktoré vám vydržia dlhé roky. Nazrite do širokej ponuky nadčasovej obuvi za skvelé ceny a urobte si radosť ešte dnes

Výpredaje letnej obuvi sa blížia. Pripravte sa na nákupy včas, aby ste sa v záplave zliav nestratili. Nekupujte nepohodlné topánky, ktoré budú ležať v botníku, ale vyberte si kvalitnú a pohodlnú obuv, ktorú budete nosiť s radosťou.

Autor: Nadmerka
Foto: Pexels, Nadmerka

 

Značka: Letné výpredaje