Vedeli ste, že správna obuv dokáže predĺžiť vašu mobilitu a vy sa aj vo vyššom veku môžete tešiť z rezkej chôdze? Či už hľadáte topánky pre seniora, ktorý je aktívny alebo pre seniora so zdravotnými problémami, vyberajte správne. Ortopedická obuv je základom zdravej a bezbolestnej chôdze v každom veku.

3 tipy na topánky pre seniora

1. Obuv pre aktívneho seniora

Aj vo vyššom veku aktívne športujete, a preto hľadáte pohodlnú športovú obuv na každý deň? V tom prípade pri jej výbere vždy myslite na správnu ergonómiu a strih topánky. Aby sa vám dobre športovalo, musí byť vaša obuv dostatočne pevná, ale zároveň pružná.

Zdravotná obuv ROLLINGSOFT topánky pre seniora

Zdravotná obuv ROLLINGSOFT topánky pre seniora

Turistika Merrell topánky pre seniora

 

Vyberte si zo širokej ponuky topánok pre aktívnych seniorov.

 

Správna športová obuv (nielen) pre seniora sa musí ohýbať v miestach, kde sa ohýba aj chodidlo, zároveň však musí mať pevnú špičku a poskytovať dostatočnú oporu v oblasti päty. Podrážka by mala byť odolná a dobre odpružená, aby tlmila nárazy pri chôdzi či behu. Ideálna je viacvrstvová podrážka so stabilizátorom na podporu klenby, ktorú oceníte pri turistike aj počas behu.

 

Vedeli ste, že…
… podrážky by sa mali opotrebovávať zhruba rovnako?

Ak sa vám jedna podrážka opotrebováva
rýchlejšie ako druhá, zrejme potrebujete
špeciálnu ortopedickú obuv.

 

2. Ortopedické topánky pre seniora s bolesťami

Ak trpíte bolesťami či zdravotnými komplikáciami, celkom iste by ste mali siahnuť po špeciálnej zdravotnej obuvi. Nevyhnutnou súčasťou každých topánok pre seniora trpiaceho bolesťami sú samozrejme ortopedické vložky, ktoré sa postarajú o zmiernenie nepríjemných bolestí.

 

Trápia vás opúchajúce nohy?
Prečítajte si o tomto probléme viac a dajte zbohom opuchom.

 

V prípade, že vás trápia bolesti nôh či chrbtice, zabudnite na príliš vysoké alebo celkom nízke topánky. Podrážka by mala byť dostatočne vysoká, aby chránila nohy a zároveň im poskytovala oporu, nesmie byť však príliš vysoká a držať nohy v neprirodzenej polohe.

Nielen starších ľudí neraz trápi ostrá bolesť v pätách, ktorá sa časom stupňuje. Riešením môže byť práve ortopedická obuv so špeciálne tvarovanou podrážkou.

 

3. Zdravotná obuv pre seniora s komplikáciami

Trápia vás vybočené palce, kladivkové prsty či iné deformácie spôsobené vekom alebo zdravotnými problémami? Vždy siahajte po dostatočne širokých topánkach. Vaše chodidlá potrebujú dostatok priestoru, aby sa ešte viac nedeformovali. Pri výbere si všímajte aj vnútornú dĺžku topánky, ktorá je rovnako dôležitá.

Obväzová obuv Varomed

Obväzová obuv Varomed

Vyberte si najlepšiu zdravotnú obuv pre pohyb bez bolesti.

 

Ak nosíte bandáže či obväzy, zaobstarajte si špeciálnu zdravotnú obuv z priedušného materiálu. Kvalitná obväzová obuv sa dokáže prispôsobiť zmene objemu nôh spôsobenej opuchmi a taktiež nohám poskytuje dostatok priestoru, vďaka čomu netlačí na pľuzgiere ani otlaky.

Či už vás trápia bolesti alebo každý deň chodíte na dlhé prechádzky, mali by ste dbať na kvalitnú ortopedickú obuv. Pohodlná zdravotná obuv môže predlžovať vašu mobilitu a spríjemniť vám každý krok. S jej výberom vám radi pomôžeme.

 

Vybrať si pohodlnú ortopedickú obuv.

 

Autor: Nadmerka
Foto: Unsplash, Nadmerka

 

Značka: Seniory