Nielen dámy, ale aj páni by si mali raz za čas urobiť poriadok vo svojich botníkoch. Zbavte sa topánok, ktoré ste nemali obuté už niekoľko rokov, a vymeňte ich za nové, štýlové kúsky. Nazrite do veľkého prehľadu pánskej obuvi a zistite, ktoré topánky by nemali chýbať vo výbave žiadneho muža.

Základný prehľad pánskej nadrozmernej obuvi

Ak ste si doteraz mysleli, že vám celkom postačí jeden pár športových tenisiek, staršie spoločenské topánky a vychodené sandále na leto, vyvedieme vás z omylu. Správny gentleman by vo svojom botníku mal mať hneď niekoľko párov kvalitných topánok, ktoré sú rovnako dôležité ako zvyšok outfitu.

1. Športová obuv

Základom pánskeho botníku je jednoznačne pohodlná športová obuv vhodná aj na každodenné nosenie. Vášnivému turistovi by nemali chýbať odolné turistické topánky, bežec (hoc aj rekreačný), by mal investovať do kvalitných bežeckých tenisiek. Športové tenisky však nie sú určené len pre športovcov – svoje miesto si nájdu v botníku každého muža.

Pánska Športová obuv pánskej obuvi

Pamätajte, že pravého gentlemana
spoznáte podľa jeho topánok.

 

Pohodlné tenisky si môžete obuť do mesta aj do práce a ak zvolíte vhodný model, vynosíte ich v každom ročnom období. Ak hľadáte obuv do každého počasia, siahnite po topánkach s membránou. Tá je dôležitou súčasťou kvalitných a odolných topánok.

2. Poltopánky a spoločenská obuv

Pánske poltopánky sú rovnako pohodlné ako tenisky, no zároveň elegantnejšie a vhodné aj na formálnejšie príležitosti, ideálne sú k smart casual outfitom. Vybrať si môžete zo širokej ponuky najrôznejších typov a modelov – od ležérnejších až po formálne poltopánky určené na slávnostné príležitosti.

Pánska Poltopánky a spoločenská obuv pánskej obuvi

Viac o poltopánkach sa dozviete
v článku s názvom Pánske poltopánky
.

 

V pánskom botníku by rozhodne nemali chýbať tzv. oxfordky, teda klasické poltopánky s uzatvoreným šnurovaním. Ďalej spomenieme derby, pohodlné a praktické topánky s otvoreným šnurovaním. Ak máte radi výraznejšie topánky, odporúčame vám poobhliadnuť sa po zdobených brogue poltopánkych alebo modeloch zvaných monk strap, ktoré majú namiesto šnúrok dve bočné spony.

V prípade, že hľadáte obuv na špeciálne príležitosti, siahnite po spoločenských topánkach na nízkom podpätku. Klasické čierne sú vhodné na vysoko formálne podujatia, ak sa však chystáte na oslavu či svadbu, pokojne si obujte topánky v hnedej farbe. Vždy však myslite na to, že topánky sa musia hodiť k obleku.

 

Chcem si vybrať zo širokej ponuky
kvalitných pánskych topánok.

 

3. Mokasíny

Tento typ topánok sa radí k poltopánkam, no pre svoju rôznorodosť si zaslúži vlastnú kategóriu. Mokasíny sú veľmi pohodlné a zároveň nesmierne univerzálne. V pestrej ponuke si nájdu milovníci ležérnosti, ale aj klasickí elegáni.

Pánske Mokasíny

Pánske mokasíny svojou pohodlnosťou môžu pripomínať obľúbené dámske balerínky, ktoré sú taktiež univerzálne a praktické. Neprítomnosť šnúrok či zipsu uľahčuje obúvanie a vyzúvanie, kvalitná koža z nich robí dokonalú obuv na každý deň.

4. Sandále, šľapky a domáca obuv

Po náročnom dni všetci túžime po jedinom – vyzuť si formálnu obuv a vkĺznuť do obľúbených papúč či pohodlných šľapiek. Domáca obuv je rovnako dôležitá ako tá, v ktorej chodíme do práce, telocvične alebo do hôr. Kvalitné šľapky by mali mať tvarovanú stielku, ktorá nohám poskytne oporu, čím podporí správne držanie celého tela.

Pánske Sandále, šľapky a domáca obuv

Mohlo by vás zaujímať:
Veľký prehľad dámskej obuvi. Topánky od A po Z

 

To isté platí aj pri výbere letnej obuvi akou sú napríklad sandále. Tie sú vhodné nielen na letnú dovolenku, ale v prípade turistických sandálov aj do hôr či na šport. Pri ich výbere dbajte na kvalitu materiálov a prevedenia, aby ste si ich užili čo najviac sezón.

Pre pánov, ktorých trápia zdravotné ťažkosti, je vhodná zdravotná obuv so špeciálnymi vlastnosťami.

5. Čižmy

V studených mesiacoch nikto nedá dopustiť na kvalitné kožené čižmy s hrubou podrážkou, ktoré udržia nohy v teple počas celého dňa. V našej pestrej ponuke nájdete napríklad prechodné čižmy z brúsenej kože či masívne zimné čižmy z nubuku s vyššou podrážkou. Zimné čižmy by mali byť nielen pohodlné, ale aj dostatočne hrejivé a odolné, aby odolali snehu aj dažďu. Dôležitá je aj kvalitná podrážka, aby ste boli v bezpečí aj na zľadovatenom povrchu.

Pánske Čižmy pánskej obuvi

Zimné čižmy, ale aj všetky ostatné topánky, si vyžadujú pravidelnú starostlivosť a špeciálne ošetrenia vhodnými prípravkami. Iba tak vám budú slúžiť dlhé roky.

6. Barefoot obuv

Hoci sú barefoot topánky považované za horúci trend dnešných dní, chodenie naboso je staré ako ľudstvo samo. Barefoot obuv dáva nohám absolútnu slobodu, vďaka čomu sú zachované prirodzené funkcie chodidiel a podporované správne držanie tela. Ponuka barefoot obuvi je široká a nájdete v nej všetky typy topánok – od turistických až po elegantnejšie kúsky.

Pánska Barefoot obuv pánskej obuvi

Oživte svoj botník.
Vyberte si z pestrej ponuky kvalitnej pánskej obuvi.

 

Autor: Nadmerka
Foto: Unsplash, Nadmerka

 

Značka: pánska obuv